محل تبلیغات شما

سعی کن در هنگام شب سر خود را بسوی آسمان بلند کنی سپس به ستارگان درخشنده بنگر ، آنگاه به دورترین آن ها نگاه کن ، سپس چنین تصور کن در روز قیامت کسانی که در درجات و منازل عالی هستند اینگونه مشاهده میکنی ، آیا نمی خواهی درجات و مقامت همانند آن بلند باشد؟!

آیا شوق آن درجات بلند بهشتی نداری؟ آیا قلبت به حرکت نمی آید که از خداوند ( فردوس ) بهشت برین را بخواهی؟ چه چیزی مانع تو می شود که به آن مقامات برسی؟ چه کسی میان تو و آن درجات بلند پرده می شود؟ چرا جلو خودت موانع قرار میدهی؟! چرا برای رسیدن به درجات عالی ، همسران زیبا ، نعمت های جاویدان تلاش نمی کنی؟

مگر غیر از این است که تو در دنیا برای آخرتت می کاری نه برای دنیا؟ تا کی توبه را به تأخیر می اندازی ، تا کی برای رسیدن به این جایگاهای عالی امروز و فردا می کنی؟ این درجات از تو عمل صالح و صدق و اخلاص می طلبد؟!

کمی با خود به خلوت بنشین و اندکی فکر کن چه کسی و یا چه چیزی تو را از انجام اعمال صالح باز می دارد ، آنگاه با صراحت از خویش بپرس آیا این هایی که تو را از اعمال صالح باز داشته اند ، در نزد خدا به تو فایده ای می رسانند؟! بجز اینست آنهایی که مانع تو می شوند و تو را از اعمال صالح باز می دارند یا تو را مشغول می سازند ، خیر تو را نمی خواهند؟! بلکه دشمن تو هستند. فکر کن ، آنگاه تصمیم بگیر ، این تو هستی که تصمیم گیرنده ای ، بیش از این منتظر نباش زیرا که مرگ سریعتر از آن است که تصورش را می کنی.

سبقت گیرندگان از تو سبقت گرفتند و به آن درجات بلند رسیدند و تو هنوز در غفلت هستی ، این زرق و برق دنیا و تمدنش تو را فریب ندهد زیرا همه ی این ها هنگام غرغره روح و خارج شدنش فراموش می نمایی.

در آن هنگام میگویی : کاش برای زندگانی ام چیزی فرستاده بودم. پس امروز برای زندگانیت بفرست پیش از آنکه پشیمان شوی و پشیمانی سودی ندهد. امروز تو در سرای عمل هستی و فرصت انجام اعمال نیکی داری هیچ کار نیکی را کوچک نشمار و این کتاب را خوب بدقت بخوان تا بدانی چه اعمالی سبب رفع درجات تو می شود ، امروز عمل است بدون حساب و فردا حساب است بدون اعمال.

امیدوارم که خداوند تو را بسوی آنچه که خیر است موفق بگرداند و درجات تو را در بهشت بلند بسازد و تو را با پیامبران و صدیقان و شهدا و صالحان همنشین بگرداند.

وصلی الله على سيدنا ونبينا محمد وعلى آله وصحبه وسلم تسليماً کثيراً والحمدلله رب العالمين

منبع این مطلب از کتاب : چگونه به مقام عالی در بهشت برسیم ؟

تألیف : دکتر محمد بن ابراهیم نعیم

و این کتاب در سایت کتابخانه ی عقیده نیز وجود دارد :

www.aqeedeh.com

اطلاعاتی جدید درباره شبکه جهانی کلمه

اطلاعیه در مورد فرکانس جدید شبکه جهانی کلمه بر ماهواره یاه ست

توزیع عادلانه حقوق همه ی مردم عزیز و مظلوم مان در ایران و سراسر جهان

تو ,، ,درجات ,اعمال ,کن ,عالی ,تو را ,را از ,و تو ,تو می ,، آنگاه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
کانال بیو اخبار فیلم Margaret's receptions جانورشناسی و حیوانات چگونه می توان محیط مدرسه را به محیطی با نشاط وشاد تبدیل نمود. amlaak-jahan98 msn taiclosusin animalhome خدمات طراحی نیسا