محل تبلیغات شما

خواننده ی عزیز! خواهر و برادر مسلمان ، هموطن ، پدر و مادرم خطاب به همگی شماها این سؤال را مطرح می کنم و از شما می پرسم :

چه عاملی و یا چه شخصیتی و چه هدفی بوده که توانسته اینگونه شخصی مانند مرا که زمانی حجت الاسلام بودم ، زمانی یکی از بهترین روضه خوان ها بودم که در گریاندن و سرگرم کردن مردم بسیار موفق و نامدار بودم و. و خلاصه شخصی مثل من که یک شیعه سرسخت بودم ، چه چیزی سبب شد که با چرخش 0 درجه ای تغییر مذهب و عقیده دهم و با پشت کردن به مذهب شیعه ، این بار آگاهانه مذهب اهل سنت را برگزینم ؟

کدام فیلسوف ، مفسر و تحلیل گر و کارشناس مسائل اعتقادی و یا غیر اعتقادی است که بداند چه عامل و انگیزه ای باعث می شود تا یک جوان تحصیل کرده دانشگاهی که به فاصله یک قدمی پزشک شدن قرار گرفته و از لحاظ زندگی خانوادگی نه تنها احساس هیچ گونه کمبودی نداشته ، بلکه در سطح بسیار مرفه و ممتاز نیز به سر می برده با داشتن پدر و مادری تحصیل کرده ، روشنفکر ، دکتر و استاد دانشگاه ، خلاصه با داشتن یک خانواده ی آگاه و یک زندگی مرفه ، به تمامی این ها پشت کرده و راه ساده زیستن و آوارگی را به خاطر آرمان و عقیده جدیدش پیش بگیرد ؟

چه چیزی سبب شده که این جوان به این زندگی حقیرانه و ساده اما با این اعتقاد و باور جدید ، افتخار نماید و نه تنها برای زندگی گذشته و رفاه ظاهری خم به ابرو نمی آورد بلکه از آن گذشته ی ننگ و تاریک استغفار می کند ؟

خوانندگان گرامی! شاید پاسخ دادن به این پرسش ها برای فلاسفه ، مفسران ، اندیشمندان ، تحلیل گران ، صاحب نظران مسائل اعتقادی و یا غیر اعتقادی که می خواهند از زاویه منطق و استدلال و یا به طریق علمی و تحقیقی پاسخگویی نمایند ، شاید مشکل به نظر برسد ، اما من طلبه و حجت الاسلام سابق شیعی حوزه ی علمیه قم و دانشجوی سابق دانشگاه شهید بهشتی تهران ، سنی آواره و بی نام و نشان فعلی ، خیلی ساده و راحت به این ترتیب پاسخ می دهم :

اول اینکه چنین شخصی دیوانه است! که این نظر والدین ، دوستان و اطرافیان شیعی به ویژه اساتید و علمای حوزه علمیه قم ( مرکز مدیریت ) می باشد آنها اعتقاد دارند که دیوانه ام ، اما اشکال اینجاست که آقایان در ارائه استدلال بحث دیوانگی و اینکه چرا و چگونه دیوانه شده ام و یا عامل دیوانگی ام چیست و کیست تصور می کنم بلاجواب مانده اند .

ضمن اینکه در بحث و باب دیوانگی شخصا با آقایان اتفاق نظر دارم و یا به عبارتی ، اعتراف به دیوانگی می نمایم ، مزیدا مجموعه استدلال و منطق خود را در بخش عامل دیوانگی چیست و کیست و چگونه دیوانه شده ام این طور مطرح و تصریح می نمایم .

عامل ، نیرو و قدرتی که توانست واقعیت ها و عدم واقعیت ها ، صداقت ها ، و دروغ ها ، مثبت ها و منفی ها ، شعار دادن ها اما عمل نکردن ها ، ابراز محبت کردن ، اما عمل نکردن و اقتدا نکردن ها ، به ظاهر گریاندن دیگران ، اما درد گریه در دل نداشتن ها ، ابراز محبت های کاذب مصلحتی و مقطعی ها ، بازی گرفتن دین و عقیده در هرکجا که لازم باشد ، معامله دین و عقیده با مصلحت های دنیوی ، دشمن شمردن محبان و مقتدیان واقعی الگوهای دینی بنا به مصلحت ها ، ریاست طلبی ها ، جاه طلبی ها ، افراط و تفریط ها ، تشکیک و تردیدها ، فرو ریختن دیوارهای بلند جهالت ، پرده برداشتن از تاریکی ها ، آشکار شدن تفاوت ها و فاصله ها ، و در نهایت عیان ساختن واقعیت ها را در قلب و روح من مشخص نماید . پس اوست عامل دیوانگی و یا مشخصا عامل قدرت و نیرویی که دیوانه ام کرد ، جز ذات لایزال خداوندی که کل جهان هستی در قبضه و حاکمیت مطلق اوست ، چیز دیگری نبوده و نیست . لذا از این زاویه و دیدگاه اعتقادی است که خود را دیوانه نمی دانم و تمام هستی خود را صرف رضای او و معاوضه و معامله با رضای او کرده ام ، و یا به عبارتی همه چیز خود را در گرو رضای آن عامل دیوانگی می دانم ، و از آنچه که به اصطلاح از دست داده ام نه تنها احساس ندامت و پشیمانی نمی کنم بلکه اگر شایسته و مصداق مقوله معروف << به درویشی قناعت کن که سلطانی خطر دارد >> بوده باشم ، به چنین درویشی که رضای عامل دیوانگی را به دنبال داشته باشد ، مفتخر و بسیار شاکر خواهم بود که خداوند سبحان من را به این درویشی متصل کرد .

از پیشگاه خداوند سبحان ، دو تقاضا را دارم :

الف) از خداوند سبحان می خواهم که روح سه برادر شهیدم : شهید محمد رضا موسایی ، شهید علی رضا محمدی ، و شهید ارسطو رادمهر را قرین رحمت خویش گرداند .

ب) کسانی را که هنوز در دنیای تاریکی جهالت ، خرافات ، موهومات ، افراط ، تفریط ، تشکیک و تردید غوطه ور هستند به ویژه والدینم را به شاهراه واقعیت های دینی و عقیدتی هدایت فرماید .

چنانچه چند صباح دیگری عمر باقی ماند ، نه تنها صبر و ثبات و استقامت عطا فرماید ، بلکه زمانی که این دیوانه را مسافر دیار ابدی خواهد ساخت ، غفران و رحمت خویش را بدرقه راهش گرداند . إن شاء الله .

در اینجا جا دارد که از زحمات بی دریغ ابوعبدالله تشکر نمایم .

مرتضی رادمهر

حجت الاسلام سابق حوزه علمیه قم

دانشجوی سابق دانشگاه شهید بهشتی تهران

آواره و گمنام امروز

19/3/1380 - 27 ربیع الاول 1423 هـ . ش

يادآوری

لازم به ذکر است که برادر عزیز ما حجت الإسلام سابق مرتضى رادمهر رضی الله عنه . در سال 1384 هـ.ش در پاکستان به شهادت رسید ، از خداوند مسئلت می نماییم او را رحمت کند و قبر او را بوستانی از بوستان های بهشت قرار دهد . آمین

منبع این مطلب از کتاب : چگونه هدایت یافتم ؟

تولدی دوباره و انتخابی نو

تألیف : مرتضی رادمهر رحمه الله

این کتاب در سایت کتابخانه ی عقیده نیز وجود دارد .

www.aqeedeh.com

اطلاعاتی جدید درباره شبکه جهانی کلمه

اطلاعیه در مورد فرکانس جدید شبکه جهانی کلمه بر ماهواره یاه ست

توزیع عادلانه حقوق همه ی مردم عزیز و مظلوم مان در ایران و سراسر جهان

، ,ها ,عامل ,دیوانگی ,ام ,دیوانه ,ها ، ,و یا ,عامل دیوانگی ,، و ,، اما ,چگونه هدایت یافتم ,شهید بهشتی تهران

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
معرفی کالا فروشگاهی Deborah's memory دانلود(آچار) الگوی آزاد فروش کارت خوان سیار،خرید کارت خوان سیار mabatteries weinaresnoe srebiganog محبوب فان چت روم شلوغ ایرانیان